Drzwi wejściowe wewnątrzlokalowe

Drzwi wejściowe wewnątrzlokalowe to jeden z ważniejszych elementów każdego mieszkania. Kupując takie drzwi należy pamiętać, że pełnią one o wiele więcej funkcji niż drzwi wewnętrzne, których zadaniem jest zwykle odgrodzenie, ewentualnie wyciszenie, jakiejś przestrzeni lub typowo  walor estetyczny. Tymczasem wybierając drzwi wejściowe powinno się wziąć pod uwagę cały szereg funkcji, które będą spełniać.

Zanim zdecydujemy się na zakup drzwi wejściowych musimy przede wszystkim zastanowić się nad kilkoma aspektami, takimi jak to czy chcemy, żeby otwierały się one do wewnątrz czy na zewnątrz mieszkania. Tutaj najlepiej podjąć decyzję w oparciu o to jaka jest dostępna przestrzeń po obu stronach i wybrać mniej kłopotliwe rozwiązanie mając jednocześnie na względzie np. przy drzwiach otwieranych na zewnątrz odległość jaka jest od schodów, a w blokach windy czy też sąsiada.

Kolejnym parametrem jaki należy wziąć pod uwagę przed zakupem drzwi jest ich szerokość i wysokość. Na chwilę obecną przyjmuje się, że drzwi wejściowe wewnątrzlokalowe powinny mieć światło przejścia minimum 80 cm, oraz 200 cm wysokości – wymiary te pozwalają na manewrowanie meblami przy ich wnoszeniu, ale też przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców, w razie gdyby doszło do pożaru czy innej skrajnej sytuacji.

Kolejnym ważnym aspektem na który często mieszkańcy bloków zwracają uwagę jest izolacyjność akustyczna drzwi. Wielu klientom co raz częściej zależy na tym aby nie było słychać uciążliwych odgłosów z klatki schodowej a z drugiej strony aby sąsiedzi nie słyszeli tego co dzieje się w mieszkaniu. I właśnie dla tych klientów mamy w ofercie drzwi bardzo dobrze wyciszone  (39-40 dB) jak i typowo akustyczne, gdzie współczynnik izolacyjności akustycznej sięga aż do 44-47 dB ! Co jest wartością rzadko spotykaną na rynku.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie mieszkania to najbezpieczniejsze, dostępne drzwi to oczywiście drzwi antywłamaniowe – im wyższa klasa, tym drzwi skuteczniej chronią przed włamaniem. Najlepsze drzwi antywłamaniowe to drzwi klasy RC3 lub C. Ich konstrukcja opiera się na stalowych ramach i ożebrowaniu oraz dwóch grubych blachach, które uniemożliwiają włamywaczom wycięcie w nich dziury. Dodatkowo drzwi takie posiadają też specjalne bolce, uniemożliwiające ich wyjęcie lub wyważenie. Oczywiście drzwi takie powinny być wyposażone w odpowiedniej klasy zamki, najczęściej centralne z ryglowaniem na całej długości skrzydła, dzięki czemu ich odporność na włamanie będzie na najwyższym możliwym poziomie. Dobrym pomysłem zdecydowanie będzie też zamontowany w drzwiach wizjer, pozwalający nam spojrzeć kto za nimi stoi oraz sztywny łańcuch, dzięki któremu będzie można uchylić drzwi, bez ich całkowitego otwierania.

Nad wyżej wymienionymi aspektami na spokojnie można zastanowić się w mieszkaniu, konkretne decyzje warto natomiast podjąć wspólnie ze specjalistą, który będzie się na tym znał, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do salonu w Katowicach. Nasi pracownicy z przyjemnością doradzą jakie drzwi wejściowe będą najlepsze.

Montaż

Drzwi wejściowe, które Państwu oferujemy, dostępne są także w specjalnej ofercie drzwi z montażem. Zapraszamy

Producenci

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
32 321 00 56